Národní plán obnovy - prevence digitální propasti

13. března 2024

Digitální technologie pro školy

Národní plán obnovy (NPO) je souhrnem reforem a investic financovaných Evropskou unií - Next Generation EU, které bude Česká republika realizovat v letech 2021 až 2026 z evropského Nástroje pro oživení a odolnost.

MŠMT se zaměřilo na finanční a metodickou podporu škol, čímž přispěje k proměně obsahu vzdělávání. Školy v rámci této podpory obdrží finanční prostředky na vybavení pokročilými digitálními technologiemi.

Naše škola si tak bude moci zakoupit digitální učební pomůcky pro rozvoj informatického myšlení žáků a jejich digitálních kompetencí, např. robotické stavebnice, 3D tiskárny, zařízení pro využití rozšířené či virtuální reality atd., ale také tablety, notebooky apod.

V rámci Investice č. 2: Vybavení škol digitálními technologiemi z komponenty 3. 1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace z Národního plánu obnovy vynaložila škola v období od 1. 1. 2020 do 31. 12. 2020 finanční prostředky k zakoupení digitálních technologií a vybavení za účelem dálkového studia.

V rámci Investice č. 2: Vybavení škol digitálními technologiemi z komponenty 3. 1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace z Národního plánu obnovy vynaložila škola v období od 1. 1. 2022 do 31. 12. 2022 finanční prostředky k zakoupení  IT zařízení do školního fondu mobilních digitálních zařízení pro znevýhodněné žáky (prevence digitální propasti).

V rámci Investice č. 2: Vybavení škol digitálními technologiemi z komponenty 3. 1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace z Národního plánu obnovy vynaložila škola v období od 1. 1. 2024 do 31. 12. 2024 finanční prostředky k zakoupení digitálních technologií a vybavení na podporu digitální gramotnosti a zavedením nových vzdělávacích programů v oblasti IT.

Přiložené soubory

Digitalizujeme školu 2020 PDF dokument 302.62 kB