Psí čtení

14. října 2024

Několik žáků školní družiny zažilo v nedávné době skvělou akci v Centru sociálních služeb pod názvem – Psí čtení. Odpoledne bylo věnováno canisterapii, jež je terapií provozovanou prostřednictvím využití psích kamarádů. Slouží taktéž ke vzájemnému propojování mladé a starší generace, během něhož dochází ke společnému vnímání prožitků. Tato akce přinesla do života obyvatel centra spoustu energie a pozitivní vliv na psychiku a rozvoj dětí byl opravdu znatelný. Naše setkání probíhalo v příjemném prostředí, v němž se děti mohly setkat s různými přátelskými a dobře vycvičenými plemeny psů.

Během canisterapie se žáci zapojili do různých aktivit s těmito čtyřnohými kamarády. Mohli si poskládat různé obrázky, vymalovat omalovánky, vyzkoušet si základní povely. Psí terapeuti se procházeli mezi jednotlivými skupinami, kde se mohli přítomní mazlit s pejsky, hladit je a hrát si s nimi. Tato interakce pomohla zlepšit náladu všem zúčastněným, kteří si užívali nejen přítulnosti zvířat, ale také pociťovali lásku a potěšení, které psi přinášejí.

Toto odpoledne nejenže posílilo vztah mezi generacemi, ale také přispělo k celkovému zdraví a pohodě. Děti si odnesly spoustu zážitků a odměn.

Děkujeme za uspořádání takové akce a těšíme se na další.